БК Бучим од Радовиш прослави 60 години постоење и се одржа турнирот ,,Македонски бисер” (фото)

185

По повод 60 години од основањето на Боречкиот клуб Бучим од Радовиш и досега неповторените успеси кои овој клуб ги има постигнато за Македонија со освоените европски и светски клупски шампиони, градот и клубот им оддадоа почит и благодарност на најзаслужните за успесите на борачите.

Градот Радовиш има многу богатства, но БК Бучим е дијамантот кој сјае во изминативе 60 години.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.