Беласица се засили со Рамани а од Академија Пандев го доби младиот Трајков на шест месеци

896

Струмичка Беласица објави дека го донесе првото засилување за пролетниот дел од првенството. Станува збор за младинскиот репрезентативец Хамза Рамани  кој доаѓа од тиот на Велешта.

,,Хамза Рамани е првото засилување во нашиот тим за пролетниот дел од сезоната, игра на позицијата дефанзивен среден и е репрезентативец на Македонија до 19 год. а ни доаѓа од тимот на Велешта каде што беше стандарден првотимец,, објави ФК Беласица на социјалните медиуми

ФК Беласица може да се надева и на услугите на младиот Димитар Трајков кој завчера го потпиша првиот професионален договор со ФК Академија Пандев но ќе биде позајмен на струмичките сино бели за наредните шест месеци

,,Димитар Трајков го потпиша својот прв професионален договор. Димитар е роден 2004-та година, игра на позицијата напаѓач и е еден од играчите кои Академија Пандев ги смета за носители на сениорскиот тим во иднина. По потпишувањето на договорот Трајков заминува на шестмесечна позајмица во ФК Беласица,, објави ФК Академија Пандев

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.