Беласица му одржа лекција на лидерот Слога Виница и ги задржа шансите за камбек во елитата

1437

Струмичка Беласица на најдобар можен начин го заокружи есенскиот дел од првенството во Втората фудбалска лига Исток. Славеше против лидерот Слога од Виница со 3:0 благодарение на двата гола на Александар Милушев и Васил Крстев.

Со ова победа струмичките сино бели се на четвртата позиција. Имаат скор од 7 победи 4 нерешени исхода и 3 пораза и вкупно 28 бода ноп се во врвот на второлигашката табела.

По поразот опд Беласица на табелата по 15 кола лидер е Победа колку што имаат и виничани. на врвот се и Саса која има 31 додека Беласица  28 бода.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.