Арена од Струмица први на турнирот во мал фудбал во Василево, Јованов најдобар играч, Колев голман а Костовски стрелец

957

Екипата на ,,Арена фитнес’’ од Струмица го освои првото место на Новогодишно – Божиќниот турнир во мал фудбал што се одржа во Василево. Тие во големото финале го совладаа тимот на ,,Канал Вис Космополит’’  со резултат од 7:5 и го освоија победничкиот пехар од овој традиционален турнир што секоја година за празниците се оддржува во Василево. Тимот на ,,Арена Фитнес’’ ја освои и паричната награда од 100 илјади денари

Во малото финале тимот на ,,Агроцвет АГБМ’’ од Пиперево славеше победа против ФК ,,Василево’’ со 6:1 и го освои третото место, додека домашниот Василево со поразот мораше да се задоволи како четврти на овој турнир во мал фудбал, на кој учествуваа околу 20 тина екипи од Југоистокот

Турнирот беше под покровителство на општина Василево на кој за најдобар играч на турнирот беше прогласен Јосиф Јованов, за најдобар голман Томе Колев, најдобар стрелец Миле Костовски

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.