Академија Пандев го освои КУПОТ – Прв фудбалски трофеј во Струмица

1783

Фудбалерите на Академија Пандев го освоија Купот откако во пенали го совладаа тимот на Македонија ЃП. Регуларниот дел заврши 2:2, во продолжението немаше голови а во пенал рулетот чуварот на мрежата на пандевци Душан Чубраковиќ одбрани два пенала

Ова е прва титула за ФК Академија Пандев кој ова сезона излегува на европската сцена односно во Лигата на Европа.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.