Академија Пандев пред стартот на пролетниот дел од сезоната ангажираше нов напаѓач, Крстовски го отстапи на Работнички

1327

Тимот на Академија Пандев од Струмица донесе уште едно засилување со кое се очекува значително да ја подобри реализацијата во пролетниот дел од првенството. Станува збор за 25 годишниот Милан Басрак кој игра на позицијата централен напаѓач а есенва играше за екипата на Смедерево од Србија. Тој во својата кариера има настапувано за повеќе клубови објави Академијата

,,Милан Басрак е најново засилување за Академија Пандев. Се работи за 25-годишен играч, роден во Сент Гален, Швајцарија, кој игра на позицијата централен напаѓач. Во Академија Пандев доаѓа од екипата на Смедерево, а претходно има настапувано за екипите на Партизани, Катанцаро, Татран Прешов, Напредак Крушевац. Со доведувањето на Милан Басрак и Ндуе Мујеци како централни напаѓачи, Марио Крстовски е испратен на шест месечна позајмица во тимот на Работнички, каде ќе настапува до крајот на оваа сезона,, стои во објавата на ФК Академија Пандев на својата ФБ страна

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.