дома тагови Changemakers4all

таг: Changemakers4all

Гевгелиски Changemakers4all со помош на донатори опреми дом на самохрана мајка кој деновиве се породи

Здружението на граѓани Changemakers4all од Гевгелија, изминатиов период покрена акција и опрмеи дом на самохрана мајка, која деновиве се породи и на свет донесе...

,,Changemakers4all’’ од Гевгелија со донации во 4 институции во Гевгелија и Богданци ја завршува ова година

Здружението ,,Changemakers4all’’ од Гевгелија со донации во Гевгелија и Богданци ја завршува ова 2020 година која смета дека треба набргу да се заборави со...

,,Гевгелија на Точак’’ со порака – помалку возила, повеќе велосипеди за зелена Гевгелија

Во организација на Здружението Changemakers4all утре (сабота 7.10) по улиците на Гевгелија ќе има велосипедско штафетно возење за да се упати порака до сите да се...

Активисти на Changemakers4all од Гевгелија, го чистеа локалитетот Динќут и порачаа ,,Промени се’’ (фото)

Под мотото ,, Промени се’’ активисти на здружението ,,Changemakers4all’’ од Гевгелија  денеска на празникот 11 Октомври, како што наведоа РЕВОЛУЦИОНЕРНО го чистеа локалитетот Динќут...

Уништена урбаната опрема на Вардарски Рид – општина Гевгелија бара откривање на сторителите

На археолошкиот локалитет и излетничко место „Вардарски Рид“ кај Гевгелија е сторен невиден вандализам објави општината на својата веб страна. Како што стои во...

За две недели Changemakers4all од Гевгелија обезбеди донации за болницата и ООУ Владо Кантраџиев (фото)

Граѓанското здружение ,,Changemakers4all’’ од Гевгелија изминативе две недели реализраше донации со опрема за гевгелиската болница но и за ООУ Владо Кантраџиев. Станува збор за донации...

,,ChangeMakers4all’’ од Гевгелија утре го блокира булеварот за поддршка на болните од рак !

Со пораката ,,И ти можеш да бидеш пациент’’ здружението ,,ChangeMakers4all ’’ од Гевгелија утре ќе организира петминутна блокада од двете страни на булеварот Гевгелија...

Фото и Видео: Го собраа ѓубрето и им го оставија пред врата оти не се грижеле за чистотата –...

Членовите на здружението ,,Changemakers4all” од Гевгелија  викендов организираа герила еко акција за подигнување на јавната свест за значењето на чистата животна средина и да не...

Собрано ѓубрето од Сифулајка кај Гевгелија – Промени се, порачаа еко активистите кои со точаци дојдоа да чистат (фото)

Промени се ! Ова е пораката што ја упатија гевгеличани кои го чистеа излетничко рекреативното место Сифулајка во организација на здружениеот ,,Changemakers4all'' од Гевгелија....

Сифулајка не заслужува да се гуши во ѓубре ,,Changemakers4All’’ организира акција за чистење на ова излетничко место во Гевгелија

Здружението Changemakers4All од Гевгелија во недела попладне организира еко чистење на познатото гевгелиско излетничко место Сифулајка кое е се ,,дави’’ од ѓубре оставено од несовесни...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Полицијата вчера казни 85 возачи за брзо возење во Југоистокот –...

Во засилени сообраќајни контроли, полициски службеници од СВР Струмица вчера казнија 85 возачи во Југоистокот кои возеле брзо по патиштата во овој дел на...