дома тагови шумска полиција

таг: шумска полиција

Полицијата од Радовиш фати дрвокрадец како превезува огревни дабови дрва во товарно возило без документи

Радовишката Шумска полиција во акција со службеници од Полициската станица од овој град, на патот Радовиш – Владевци фатиле жител од струмичко Сушево како...

Одземени огревни дабови дрва од приватен двор на радовишанец – немал документи како ги набавил, соопшти МВР

Радовишката полиција во соработка со вработени од ЈП ,,Национални шуми’’ и шумската полиција од Радовиш, во дворно место од куќа пронашле и одзеле огревни...

Фатен радовишанец со крадени дрва од Плачковица, ќе има контроли и по дворовите за да се утврди како дрвата...

На влезот во Радовиш од кај планината Плачковица на улицата ,,Коџа баир’’ денеска е фатен дрвокрадец како пренесува околу 2 кубика буково огревно дрво...

Се воведува забрана за движење во шумите од 6 до 20 часот, тие што ќе се затекнат ќе добијат...

Поради зголемената опасност од појава на пожари на отворен простор, МЗШВ  по барање на ЈП „Национални шуми“, воведува  забрана за движење во шума и...

Масовно се сече шумата над Радовиш, Конзулов побара повеќе контроли од шумската полиција и од чуварите на ШС Плачковица

За време на полицискиот час викендов биле исечени речиси сите дрвја околу бунарите на водоводот за Радовиш, што се наоѓаат на планината Плачковица. Реагираше...

За време на полициски час фатени дрвокрадци на планината Беласица, одземени 15 кубика дабово дрво

Група дрвокрадци е откриена на планината Беласица во местото „Свидовска крстосница“, каде на две различни локации на оддалеченост од неколку стотина метри вршеле недозволена...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител на Габревци кој се сомничи дека направил кражби во...

На 22.07.2024 во 20.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода И.А.(31) од село Габревци, општина Конче. Тој се сомничи...