дома тагови Сузана Гавазова

таг: Сузана Гавазова

Посакувам здравје и многу хитови, вели Сузана Гавазова која во Струмица го прослави 40 тиот роденден

Македонската фолк пејачка Сузана Гавазова во присуство на своите најблиски, пријатели и музички соработници, во струмичкиот ресторан Шалом го прослави својот 40 ти роденден...

Друштвото Пирок организира музичка забава во Швајцарија и собира донации за лекување на десет лица во Македонија

Членовите на Македонското друштво  Пирок од Швајцарија во сабота на 16 ноември организираат голема хуманитарна забава на која ќе се собираат донации за лекување...

Викендов во Дојран на специјалитети од дојранска риба, македонско вино и музика – почнува фестивалот ,,Риба и вино’’

Се е подготвено да стартува второто издание на ,,Фестивалот на рибата и виното““ во Дојран. Тридневен фестивал во кој посетителите во ноќните часови на...

Вечерва во Босилово ,,Иселенички средби”, присутните ќе ги забавуваат Пицикато, Билјана и Боро, Силви бенд и Сузана Гавазова

На летната сцена во Босилово вечерва со почеток во 20 часот ќе се одржат деветите по ред Иселенички средби на кои се очекуваат голем...

Гавазова на одмор во Турција и објави како игра стомачен танц, ќе го учи и тверкот оти нема поубаво...

Фолк пејачката од Струмица Сузана Гавазова на социјалните мрежи објави неколку видеа како вежба стомачни танци. Таа со семејството се наоѓа на одмор во...

Ѓоко Јовиќ и Енерџи Бенд со концерт на отворено во центарот на Валандово, почнува Фолк фестовската недела

Неделава, Валандово ќе биде во знакот на музиката бидејки на 30-ти и 31-ви мај ќе се одржи годинашново издание на Фолк Фест Валандово, најстариот...

Гавазова го промовираше спотот ,,Роден си за грев’’ снимен во бугарски замок – презадоволна сум, вели Сузе

Фолк пејчката Сузана Гавазова го објави спотот за нејзиниот нов сингл,, Роден си за грев,, снимен во бугарскиот замок  ,,Равадиново’’ кај  Созопол Бугарија. Станува...

Сузана Гавазова сними спот во замок во Бугарија – ,,Роден си за грев’’ на македонски и српски јазик

Атрактивната Сузана Гавазова деновиве снимаше спот во Буарија за својот најнов сингл за српскиот пазар. Станува збор за песната ,, Сечање на твој грех’’...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Д-р Филипче од Гевгелија: Како пратеник ќе останам достапен за грижите,...

Носителот на листа на Изборна единица 4, д-р Венко Филипче го отвори централниот караван за парламентарните избори на СДСМ и Коалицијата за европска иднина...