дома тагови Стојче Јовановски

таг: Стојче Јовановски

Струмичката гимназија со децениски Божиќен концерт за да помогнат некому, на сцена 90 средношколци ќе пеат за лекување на...

Вкупно деведесеттина поранешни ученици во Струмичката гимназија кои во изминатите девет години беа дел од Новогодишниот-Божиќен концерт и сегашни средношколци, членови на хорот на...

Младиот Стојче успешно ја помина првата операција, сега му се потребни средства за терапија за да застане на нозе

Стојче Јовановски од Градашорци неодамна успешно е опериран во соседна Србија каде што го почна лекувањето за да застане на нозе. На младото момче...

Фото и видео – Пеевме од срце за Стојче и сите хумани луѓе, вели Саше по хуманитарната забава во...

Во Домот на културата во Градашорци општина Василево,  Санде од ,,Алегро Бенд’’ и Саше Митев со ,,Стакато Бенд’’ одржаа хуманитарна забава за младиот Стојче...

Санде и Саше со хуманитарна забава во Градашорци, ќе пеат за Стојче да застане на нозе

Санде Митев од ,,Алегро Бенд,, и Саше со ,,Стакато Бенд,, ќе одржат хуманитарна забава во Домот на културата во Градашорци за својот сограѓанин Стојче...

Да помогнеме младиот Стојче да застане на нозе, отворени се линии за донации а се организира и хуманитарен концерт

Младиот струмичанец Стојче Јовановски од Градашорци кој се повреди во сообраќајка, веќе цела година се обидува да застане на нозе. Кај него се констатирани...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Оглас: Се продава стан во Струмица на улица „Кољо Орцев“...

Се продава стан на улица „Кољо Орцев“ бр 8  во Струмица со имотен лист бр 54714. Станува збор за стан бр 1 со стамбен...