дома тагови СОУ Јане Сандански

таг: СОУ Јане Сандански

СОУ Јане Сандански Струмица реши децениски проблем и доби нова спортска сала, догодина ќе се инсталираат грејни тела

Во присуство на професори ,спортски работници и ученици  беше предадена во употреба спортската сала при СОУ Јане Сандански. Станува збор за нова сала која...

Одбојкарките на Јане Сандански од Струмица, Европското првенство во Требиње го стартуваа со победа, момците немаа среќа

Средношколките од Јане Сандански Струмица кои се Државни прваци на Македонија во ова конкуренција, со победа го стартуваа Европското првенство во одбојка за средни...

Струмичките гимназијалци ја претставуваат Македонија на Европското првенство во одбојка за средни училишта

Машката и женска одбојкарска екипа на СОУ „Јане Сандански“ од Струмица ќе ја претстават Македонија на Европското првенство во одбојка за средни училишта во...

СОУ Јане Сандански Струмица спрема музичко-драмски перформанс за патронот на школото (ФОТО/ВИДЕО)

СОУ ,, Јане Сандански“ од Струмица во четврток го одбележува патрониот празник за кој подготвуваат и музичко драмски перформанс кој ќе биде изведен со...

СОУ Јане Сандански од Струмица за половина година ќе добие нова спортска сала која ќе чини 258 илјади евра

Деновиве почнаа работите за изградба на спортска сала за потребите на СОУ ,,Јане Сандански'' со што ќе се реши деценискиот проблем на ова училиште...

Средношколци од Струмица се едуцираа за медиумска писменост како алка во борба против говорот на омраза и лажните вести

Здружението за медиумска писменост „Медија Флеш“-Струмица почна со претставување на проектот „Со медиумска писменост до борба против говор на омраза“, во средните општински училишта.Вчера...

Младите од Струмица преку Центарот ,,Новус“ реализираа волонтерски кампањи во интерес на заедницата

Имајки во предвид дека постои мал интерес за волонтирање, Центар за истражување и анализи НОВУС од Струмица во рамки на проектот „Волонтерство – надеж...

Корејците кои беа нападнати во Скопје за коронавирус, во Струмица одржаа работилница за мир и толеранција

Јужнокорејците кои завчера беа верабално нападнати во Скопје сметаат дека еден изолираен случај не смее да ја смени сликата дека македонскиот е мирољубив народ....

Фото: Струмичките гимназијалци повторно блеснаа со Божиќниот концерт – ,,Деценија’’ ја посветија за лекување на Стојче

Годинашново издание на традиционалниот хуманитарен Новогодишно-Божиќен концерт на СОУ ,,Јане Сандански’’ од Струмица ги оправда очекувањата. Насловен како ,,Деценија’’ на сцената на Центарот за...

Струмичката гимназија со децениски Божиќен концерт за да помогнат некому, на сцена 90 средношколци ќе пеат за лекување на...

Вкупно деведесеттина поранешни ученици во Струмичката гимназија кои во изминатите девет години беа дел од Новогодишниот-Божиќен концерт и сегашни средношколци, членови на хорот на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител од Валандовско Удово, полицијата го сомничи дека предизвикал пожар...

На 29.05.2024 во 11.30 часот во село Удово, валандовско, полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода К.Ш.(23) од с.Удово поради постоење...