дома тагови сашко пандев

таг: сашко пандев

MOZZART стана спонзор на ФК Академија Пандев од Струмица, потпишан договор за соработка

Продолжува соработката на компанијата Mozzart со фудбалските прволигаши во Македонија, а логото на оваа компанија ќе се најде и на дресовите на ФК Академија...

Пандевци утре на мегдан со Црвена Звезда со пренос на Арена Спорт од Анталија Турција

Фудбалерите на Академија Пандев кои се наоѓаат во Анталија - Турција, утре во рамките на подготовките за пролетниот дел од фудбалскиот шампионат на Македонија,...

Со Горан Пандев се договорив опстанок и освојување на Купот а догодина атак на титулата, кажа Васоски новиот тренер...

,,Академија Пандев ги има најдобрите услови за работа заедно со Вардар во земјава. Ова за мене е нов предизвик и се радувам што сум...

Васоски дојде во Академија Пандев и како нов тренер се запозна со условите за работа во комплексот ,,Пандев” (фото)

Александар Васоски кој до завчера го водеше скопски Вардар од денеска и официјално стана тренер на ,,пандевци''. Според информациите на Дрнка.МК, тој сениорската екипа...

Во ФК Академија Пандев ќе има ремонт, размислувам дали да застанам на чело на клубот, вели Сашко Пандев

Спортскиот портал Спортмедиа попладнево објави дека во ФК Академија Пандев се очекува промени во УО и играчкиот состав. Според неофицијалните информации на овој портал, Сашко Пандев...

Пандевци со голот на капитенот Сашко Пандев, освоија бод на гостувањето кај Ренова во Тетово(видео)

Академија Пандев без тројца стандардни првотимци освои бод на гостувањето во Тетово кај Ренова. Струмичани долго време имаа водство со голот на Сашко Пандев...

Пандевци доминираа против Работнички и славеа со головите на Пандев и Крстовски ( видео )

Фудбалерите на Академија Пандев ја забележаа и третата победа во годинашново првенство откако кај ,,романтичарите’’ во Скопје славеа со 2:1. Апсолутна доминација на тимот...

Видео од голот на Сашко Пандев со кој Академијата славеше против Шкендија, Тренчовски со пофалби за голманот Чубраковиќ

Академија Пандев ги прокнижи првите три бода во Првата лига и тоа против најквалитетниот тим во македонското првенство Шкендија од Тетово  која ја брани...

Видео – КУП ТИТУЛАТА, пандевци ја славеа со музика во Струмица на улица и во ,,меаната’’ на Пандев

До рано наутро траеше славјето на фудбалерите на Академија Пандев откако за првпат ја освоија КУП титулата во своето петгодишно фудбалско натпреварување во сениорска...

Пандевци го надиграа Работнички и полека си го осигуруваат излезот во Европа (видео од головите)

Фудбалерите на Академија Пандев забележаа победа против Работнички со резултат од 3:1 и полека си го осигуруваат третото место и ги отвораат вратите за...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Борбена игра на струмички Астраион кој со Младост Богданци ги поделија...

Струмичките ракометари одиграа нерешено со Младост 1977 од Богданци во рамките на второто коло од Првата лига и ги поделија бодовите. И двата тима во...