дома тагови ракомет

таг: ракомет

Струмички Астраион убедлив против Ринија, сите играчи постигнаа голови за роденденот на Перовановиќ кој одбрани 4 пенали

Струмички Астраион забележаа нова победа во Групата 1 од Првата ракометна лига и понатаму го држи лидерското место во групата иако има натпревар помалку....

Струмичанецот Гогов како голман на Вардар дебитираше во Лигата на Шампиони со одлични 4 одбрани

19 годишниот струмичанец Васил Гогов кој од минатата сезона го носи дресот на европскиот шампион Вардар на голманската позиција дебитираше во ракометната Лига на...

Струмички Астраион покажа срце, во драматична завршница славеше против Прилеп 2010 и остана лидер

Во дербито од осмото првенствено коло ракометарите на струмички ,,Астраион’’ славеа против тимот на ,,Прилеп 2010’’ со 23:22 со што се зацврстија на лидерската...

,,Астраионци’’ ја надиграа и Македонија ЃП во Скопје – со победа му го честитаа роденденот на Леце тренерот на...

Ракометарите на струмички Астраион ја забележаа и седмата победа во првенството  и остануваат непоразен тим во Првата ракометна лига Група 1. Забележаа победа против...

Радовишани го искачија и Пелистер во Битола, ја збележаа петата победа и држат чекор за Плеј офф (видео од...

Ракометарите на Радовиш забележаа значајна победа во борбата за висок пласман ова сезона. На гостувањето во Битола го добија Пелистер со 24:22 во натпревар...

Астраионци со нова победа, го надиграа Јуниор КВ од Скопје и го превзедоа лидерското место во Првата лига –...

Ракометарите на ,,Астраион'' од Струмица забележаа нова победа во прволигашкиот шампионат со која го превзедоа лидерското место во Група 1 во конкуренција на девет...

Струмички Астраион убедлив кај Риниа М, славеше со плус 15 и го мерка лидерското место во Првата ракометна лига

Ракометарите на струмички ,,Астраион'' славеа победа на гостувањето кај ,,Риниа''со 35:20 и ја забележаа втората победа во прволигашкиот ракометен шампионат група 1. Избраниците на...

По пет кола ракометарите на Радовиш најефикасни во Супер лигата, го надиграа и Металург 2 во чија мрежа паднаа...

Ракометарите на Радовиш ја забележаа и третата победа во Супер лигата со што држат чекор на врвот од прволигашката табела. Пред своја публика до...

Ракометните прволигаши не го стартуваа првенството оти не ги добија ветените ваучери како сите други клубови

Прволигашкиот ракометен шампионат на Македонија не стартуваше викендов. Прволигашите како што и најавија нема да го почнат првенството се додека не ги добијат ветените...

Ракометарите на Радовиш со победа ја започнаа новата сезона – Шоу на Ивица Илиев, постигна дури 15 гола (видео)

Ракометарите на Радовиш со победа ја започнаа новата првенствена сезона од македонската  Суперлига. Во првото коло со 32:28 радовишани на свој терен го совладаа...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Макс со сервис му оддржа лекција на УГД Штип , Виктори...

Македонија Макс дојде до третата победа во првенството. На свој терен го надигра УГД од Штип во рамките на претпоследното коло од Првата женска...