дома тагови пожари

таг: пожари

На 72 години струмичанецот Јосе Црнгаров им пркоси и на годините и на височините, секојдневно чисти оџаци !

Со стартот на грејната сезона 72 годишнниот Јосе Црнгаров од Струмица речиси да нема слободен ден. Со својот велосипед и потребната опрема за чистење...

Доброволците од Дојран и Конче први излегуваат при пожар а кубурат со опрема и возила (фото)

,,Иако располагаме со минимална опрема и застарени возила од донации секогаш први интервенираме при појава на пожари во нашите заедници’’. Вака раскажуваат волонтерите од...

Центарот за развој на Југоистокот обезбеди 410 илјади евра за реализација на два нови проекти во интерес на регионот

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион преку вториот повик во рамките на Интеррег ИПА Програмата за прекугранична соработка меѓу Грција и Македонија ќе...

Зачестија пожарите на отворено, вчера и денес гореше во атарите на две села во струмичко, има штети и на...

Заради високите температури и сушниот период, зачестија пожарите на отворено во струмичко, кои најверојатно се поради човечко невнимание или предизвикани со намера. Вчера и...

По вчерашниот кај Гевгелија, денес пожари во радовишко и валандовско – надлежните апелираат на внимателност без палење огнови на...

По вчерашниот пожар кај Смоквица Гевгелиско кој предизвика и прекин во железничкиот сообраќај, денеска во југоистокот се регистрирани два поголеми пожара кои сеуште се...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Пронајдена марихуана кај лица од Колешино, Ново Село, Бориево, полицијата ги...

На 22.04.2024 во 19.30 часот во Ново Село полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Д.К.(42) и К.Ѓ.(29), двајцата од село Колешино, струмичко....