дома тагови ООУ Видое Подгорец

таг: ООУ Видое Подгорец

АК ,,Скала“ од Струмица постави вештачка карпа од 9 метри со 10 насоки за искачување во ООУ „Видое Подгорец“...

Алпинистичкиот клуб ,,Скала“ од Струмица ја стави во функција вештачката карпа во ООУ,, Видое Подгорец“  каде учениците но и лубителите на адреналин ќе може...

Ученици од „Видое Подгорец“ со родители како група „Астра“ ќе дебитираат на Струмичкиот карневал (фото)

Учениците од од IV- А одд. од ООУ „Видео Подгорец“ – Струмица заедно со своите родители како карневалска група „АСТРА“  за првпат ќе дебитираат...

Општина Ново Село ги награди Балканските Шампиoнки во футсал од ООУ ,,Видео Подгорец” од Колешино по 12 000 денари

На иницијатива на градоначалникот на општина Ново Село - Никола Андонов, Советот на општината на последната седница донесе одлука за доделувања парична награда на...

Видео: Жителите на Колешино ги пречекаа Балканските Шампионки во футсал – ученичките од ООУ ,,Видое Подгорец’’ со нова титула...

Жителите на населеното место Колешино, општина Ново Село ги пречекаа ученичките од ООУ ,, Видое Подгорец’’ кои станаа Балкански шампионки во футсал во Косово....

Ученичката екипа на Видоe Подгорец од Струмица – Државни прваци во одбојка, обезбедија учество на СП во Бразил !

Женскиот одбојкарски тим на училиштето ,,Видоe Подгорец” од Струмица го освои Државното првенство во одбојка за основни училишта.  На завршниот турнир во Велес ученичкиот...

Одбојкарките на Видое Подгорец седми во светот – потврдија дека Струмица е одбојкарски град

Ученичките од ООУ ,,Видое Подгорец’’ од Струмица го освоија седмото место на Светското првенство во одбојка за тимови од основни училишта што се одржа...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Богданци во Католичката црква ќе бидат изложени моштите на Свети...

По десет години моштите на Свети Кирил повторно ќе бидат изложени во црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Богданци, а верниците ќе имаат можност...