дома тагови ОК Струмица жени

таг: ОК Струмица жени

Струмица Жени обезбеди пласман во Втората фаза и ќе игра во новата лига за титула

Одбојкарите на ,,Струмица Жени’’ славеа победа на гостувањето во Тетово кај ,,Бами Кор’’  и како третопласиран тим од Групата Б ги продолжува мечевите од...

Струмица Жени го надигра Виктори Волеј и направи исчекор кон втората фаза од Шампионатот

Одбојкарките на Струмица Жени против Виктри Волеј ја забележаа и втората победа во својата група и фатија чекор за пласман на првите три позиции...

ОФМ ја прекина одбојкарската сезона без победници, за излез во Европа ќе важи пласманот до прекинот на првенствата

Извршниот одбор при ОФМ и конечно ја донесе одлуката за прекин на последната натпреварувачката сезона во сите можни категории и конкуренции. Според одлуката ќе...

Струмица Жени се пласира во полуфиналето во Купот, победата и ја посветија на Станковска

Одбојкарките на Струмица Жени се пласираа во полуфиналето од Купот откако и во реванш мечот од четвртфиналето славеа победа против УГД од Штип со...

Станковска заминува од Струмица Жени, убедена е дека тимот и без неа ќе игра за титула иако се дебитанти

Либерото на ОК Струмица Жени Стефани Станковска заминува од клубот. Завчера против Виктори Волеј го одигра последниот првенствен меч за дебитантот, кој сигурно чекори...

Струмица Жени изненади и славеше на ,,жешкиот,, терен на Наковски волеј

Одбојкарките на Струмица Жени забележаа победа од 3:2 во сетови во првото пролетно коло и тоа на жешкиот терен на Наковски Волеј во спортската...

Одбојкарките на Струмица Жени убедливи против градскиот ривал Македонија Макс, славеа со 3:0

Дебитантот во Првата женска одбојкарска лига на Македонија, тимот на ,,Струмица Жени’’ како гостин ја надигра ,,Македонија Макс’’ со 3:0 во сетови во салата...

Заврши турнирот организиран од ОК Струмица Жени, вардаровите девојки први, струмичанки втори а девојките од Ваљево трети

Четири натпревари се одиграа на еднодневниот турнир организиран од ОК ,,Струмица Жени'' кој го освоија девојките на Горан Славков или тимот на Вардар Жени...

Новиот прволигаш ОК ,,Струмица Жени” во недела во сала Парк организира меѓународен турнир

Новиот женски одбојкарски прволгиаш ,,Струмица Жени'' во недела на 13 октомври во спортската сала Парк организира меѓународен одбојкарски турнир на кој освен тие ќе...

Новиот одбојкарски прволигаш ,,Струмица жени” се спрема за Првата лига, успех им посакаа македонските репрезентативци

Струмица во идната првенствена одбојкарска сезона во Првата лига на Македонија во женска конкуренција, ќе има уште еден преставник. Станува збор за клубот ,,Струмица...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Струмица стапуваат на сила мерките за надминат праг на аерозагадување...

Во Струмица стапуваат на сила мерките за справување со загадувањето на амбиенталниот воздух бидејки два дена мерните станици покажуваат високи концентрации ПМ 10 честички...