дома тагови ОК Струмица жени

таг: ОК Струмица жени

Струмица викендов во Штип во „трка“ за две одбојкарски КУП титули – по мажите, фаворити и жените !

Од четврток до недела во спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип ќе се одигра завршницата од Одобјкарскиот КУП на Македонија во машка и женска...

ОК Струмица Жени со победа во Скопје го завери првенството, официјално прволигаш и следната сезона

Одбојкарките на Струмица жени со победа го завршија годинашново првенство и обезбедија прволигашки статус и следната сезона.  Во Скопје славеа против тимот на Вардар...

OK Струмица викендов по осмиот КУП трофеј – се очекува неизвесност кај девојките !

Најдобриот одбојкарки тим во последнава деценија во земјава - ОК Струмица 47&72, викендов во Кавадарци треба да ги истрча последните ,,100'' метри од одбојкарскиот КУП...

Кирил Ричлиев повторно избран за најдобар тренер во Струмица, на тронот Велков, Митев и Милев

Стратегот на актуелниоt шампион - одбојкарите на Струмица, Кирил Ричлиев е прогласен за најдобар тренер на општина Струмица за минатата година.  Ова признаниe Ричлиев...

Наковски Волеј подобар од Струмица Жени, славеше убедливо во првото градско одбојкарско дерби

Одбојкарките на Наковски Волеј со 3:0 во сетови славеа победа против градскиот ривал Струмица Жени. Во спортската сала при СОУ ,, Димитар Влахов’’ избраничките...

Време е да падне Јанта КВ и со наш потенцијал да освоиме КУП титула, кажаа Пандева и Милев од...

ОК Струмица Жени во две години постоење на македонската одбојкарска сцена, за првпат ќе игра за титула во сениорска конкуренција. Тие заедно со скопските...

Струмица Жени повторно го надигра Наковски Волеј и ја мерка втората позиција

Одбојкарките на Струмица Жени втор пат ова сезона го надигра градскиот ривал Наковски Волеј и ги подгреа надежите за втората позиција за подобар старт...

Струмица Жени направи сензација, во Скопје го надигра лидерот – непоразената Вардар Жени

Одбојкарките на Струмица Жени направија сензација во рамките на 4 коло од втората фаза на Првата женска одбојкарска лига, откако во Скопје со 3:1...

Струмица Жени го трасираше патот за КУП полуфинале, во гости славеше против Јанта Волеј Форца

Одбојкарките на Струмица Жени ја оправдаа фаворитската улога во првиот меч од четвртфиналето од КУПОТ откако на гостински терен ја совлада екипата на Јанта...

Струмица Жени славеше против Наковски Волеј и станува сигурен патник за мечевите за титула

Продолжија мечевите од втората фаза од Првата женска одбојкарска лига која треба да ги даде екипите кои ќе разигруваат во плеј офот за титулата....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

УХМР најави нестабилно време со пороен дожд, грмежи и силен ветер

Од среда до почетокот на следната седмица подрачјето на нашава земја ќе биде под влијание на серија на влажни бранови кои што ќе предизвикаат...