дома тагови одбојка

таг: одбојка

Струмица Жени го надигра Виктори Волеј и направи исчекор кон втората фаза од Шампионатот

Одбојкарките на Струмица Жени против Виктри Волеј ја забележаа и втората победа во својата група и фатија чекор за пласман на првите три позиции...

Нова победа на Џио Струмица во шампионатот, во салата Парк надиграна и тетовска Шкендија

Одбојкарите на Џио Струмица кои завчера се вратија од Кипар каде го завршија ЦЕФ Челинџ Купот го одиграа заостанатитот меч од 4 првенствено коло...

Џио Струмица славеше и против Јанта, со три победи од три меча ќе патува во Кипар кај Омонија

Одбојкарите на Џио Струмица ја забележаа и третата победа во првенството во исто толку мечеви од Првата одбојкарска лига. На свој терен во салата...

Џио Струмица со победа го стартуваше новиот Шампионат, убедливи против тетовска Лирија

Одбојкарите на Џио Струмица со победа го стартуваа новото првенство. Во спортската сала Парк согласно протоколите од Владата, без публика, лесно ја надиграа тетовска...

Кире Ричлиев: ОК Џио Струмица создаде силен состав за нови титули и успех во Евро Челенџ Купот

Одбојкарите на ,,Џио Струмица’’ ги почнаа подготовките за новата сезона во која основна цел ќе им биде освојување на националната двојна круна но и...

Градоначалникот на турски Инегол Алпер Табан, струмичанецот Ѓоргиев го најави како скапоцен одбојкар и нова вредност на градот и...

Никола Ѓоргиев и официјално стана дел од турскиот одбојкарски прволигаш Инего Беледиеспор со кого потпиша едногодишен догвоор. Првиот човек на клубот кој паралелно е...

Време е да создадеме европски клуб, вели блокерот Ристо Николов кој потпиша уште една сезона во Џио Струмица

Струмичкиот одбојкарски прволигаш ,,Џио Струмица’’ во своите редови за следната натпреварувачка сезона го задржа средниот блокер и член на македонската одбојкарска репрезентација-Ристо Николов. Ова...

Доаѓањето на Милев во Џио и желбата заедно да играме до нови титули за Струмица, беа пресудни што се...

По една сезона престој во скопски Вардар, Васе Михаилов повторно се враќа во својот матичен клуб Џио Струмица. По Владо Милев и тој потпиша...

Сакам нови успеси и резултати на одбојкарска Струмица, вели Владо Милев кој потпиша за ОК Џио

По 13 години интернационална кариера, одбојкарскиот репрезентативец Владо Милев се враќа во Џио Струмица и како одбојкар и како спортски директор . И покрај...

Подигната табла со имиња на сите 200 спортисти кои ги дала населбата Бабјак-Чифлик од Струмица (фото)

На иницијатива на неколку струмичани кои директно или индиректно биле поврзани со струмичкиот спорт, на кружниот тек кај ,,Бурчо’’ кој своевремено бил земјен спортски...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Радовиш доби ,,Европска ознака за добро управување” согласно стандардите на Советот...

Општина Радовиш доби признание за добро управување од Советот на Европа и покажала високо ниво на суогласеност со начелата на доброто демократско управување. Станува...