дома тагови НУЦК Антон Панов

таг: НУЦК Антон Панов

Струмичкиот театар ги собра наградите на МТФ Војдан Чернодрински во Прилеп (ФОТО)

Претставата „Црна дупка“ од Горан Стефановски во режија на Љупчо Ѓоргиевски, на струмичкиот театар  „Антон Панов“  ја доби наградата за уметничко остварување на претстава...

Гудачкиот состав Пламенка Трајковска ќе реализира ексклузивен концерт во Струмица

Гудачкиот состав Пламенка Трајковска ќе реализира ексклузивен концерт со наслов „Нем филм во 4“. Концертот ќе го реализираат во среда 5 април во 19.30...

Годинава ќе се прави проект за реконструкција на струмичкиот Центар за култура кој прокиснува при секој дожд

Годинава ќе се прави проект за реконструкција на НУЦК Антон Панов во Струмица иако тој беше предвиден да се реализира со ланската програма на...

Интервју со Танкица Стојанова волонтер од Струмица – Мора да бидеме нечие сонце во тмурен ден

Да се помогне и подаде рака на лица во заедницата е главното мото на Танкица Стојанова од Струмица која 13 години е волонтер при...

Иван Кукиќ со ,,Yu For You’’ како Титови пионери најавуваат концерт со екс ју хитови на 29-ти Ноември во...

Облечени како Титови пионери, членовите на бендот ,,Yu For You’’ од Струмица  го најавуваат својот прв официјален концерт кој ќе биде со хитови од...

Управниот суд го поништи изборот на директор на Центарот за култура во Струмица

Управниот суд го поништи изборот на Васил Бубев за директор на НУЦК Антон Панов во Струмица откако двете кандидатки кои беа одбиени на конкурсот...

Струмичките актери со перформанс побараа оставка од назначениот директор на НУЦК Антон Панов

,,Оставка сега’’. Вака побараа актерите од струмичкиот театар кои повторно го изразија своето незадоволство од назначувањето на Васил Бубев за директор на НУЦК ,,Антон...

Актерите од Струмица најавуваат протести, Mинистерството за култура вели дека нема основ да се поништи изборот на директор

Актерите од Струмичкиот театар  од утре излегуваат на протести а паралелно битката ќе ја водат и по правно институционален  пат бидејки  се сомневаат во...

До понеделник решение околу изборот на директор во Антон Панов во Струмица во спротивно актерите најавија протести

Во понеделник ќе се знае дали за струмичкиот Центар за култура Антон Панов ќе има нов конкурс за избор на директор или ќе остане...

Струмичките актери со 260 потписи покренаа иницијатива за да се поништи изборот на директор во Антон Панов

Актерите од Струмица покренаа иницијатива за поништување на изборот на директор во Центарот за култура Антон Панов и распишување на нов во кој за...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Струмица наскоро турнир во мал фудбал „Благој Истатов“ со награден...

Идниот месец во Струмица ќе се одржи турнир во мал фудбал посветен на фудбалската легенда Благој Истатов вреден милион денари или 16 илјади евра...