дома тагови концерт

таг: концерт

Јордан Митев одбележува 15 години на музичката сцена, планира нов албум и концерт во Скопје или родното Радовиш

Фолк пејачот Јордан Митев од радовишко Подареш ова година одбележува 15 години постоење на македонската фолк музичка сцена. Уметникот кој зад себе има огромен...

Горан маестрално ја отпеа ,,Не дирај моју љубав’’ на концерт во Хрватска а на гитара го следеше авторот Винко...

По повод десетгодишниот јубилеј на музичката група ,,Гета’’,  викендов во Оребиќ Хрватска се одржа концерт на кој учествуваа и Ленче и Горан Кукиќ, каде...

Фото: Струмичките гимназијалци повторно блеснаа со Божиќниот концерт – ,,Деценија’’ ја посветија за лекување на Стојче

Годинашново издание на традиционалниот хуманитарен Новогодишно-Божиќен концерт на СОУ ,,Јане Сандански’’ од Струмица ги оправда очекувањата. Насловен како ,,Деценија’’ на сцената на Центарот за...

Ленче, Горан и Јупитер за своите струмичани организираат концерт ,,Јупитер за градот’’ на 12 ти декември во Антон Панов

Ленче и Горан Кукиќ со групата Јупитер во четврток на 12 ти декември во НЦУК ,,Антон Панов’’ ќе организираат концерт кој го насловија ,,...

Ќе биде вечер со емоции и преку Мојата улица со публиката ќе патуваме под ѕвездите на Струмица, вели Васил...

Во петок на 29  ти ноември Васил Гарванлиев ќе оддржи концерт во Струмица во Центарот за култура Антон Панов кој го наслови како ,,Мојата...

Перо Христов со концерт пред своите струмичани, одбележува јубилеј 50 години музичка дејност

Перо Христов човекот кој зад себе има голем број музички хитови кои ги пеат сите, со концерт во Домот на Културата, пред своите струмичани...

Амадеус Бенд со концерт во Радовиш а ќе настапат и Троја и Ристе Ристески, најавуваат одлична забава

Српската поп и рок група Амадеус Бенд во сабота ќе одржи концерт во Радовиш со што и официјално ќе биде отворена летната сезона во...

Пресреќен сум што му свирев и ме слушаше Стинг, вели Иван Кукиќ кој со Стефановски имаа настап на неговиот...

Иван Кукиќ - синот на Ленче и Горан ја имаше честа да свири со Влатко Стефановски како увертира на концертот на големата музичка ѕвезда...

Ѓоко Јовиќ со Енерџи Бенд го наполнија Валандово кое пулсира Фолк фестовски – вечерва со свој концерт Астра Бенд

Повеќе од два часа траеше концертот на Ѓоко Јовиќ и Енерџи Бенд на плоштадот во Валандово, со што беше најавено годинашново издание на најстариот...

Видео – Младиот Иван Кукиќ како гостин на Влатко Стефановски со маестрална изведба на Јовано на концерт во Нови...

Младиот струмички музичар Иван Кукиќ студент на музичката академија во Белград беше гостин на акустичниот концерт на Влатко Стефановски во Нови Сад каде заедно...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Земјоделците најавија блокада на Струмица, бараат рентабилна откупна цена и стоп...

Производителите на домати во понедeленик ќе ја блокираат Струмица бидејки никој од Владата не ги контактирал да им ги слушне проблемите и да им...