дома тагови Кина

таг: Кина

Кинезите не попуштија, Шуклев и Николов за Пекинг ама без Реното кое останува во Монголија

Возачкиот тандем Шуклев и Николов сепак ќе патува за Пекинг во Кина но без легендарното Рено 4 кое ќе остане на монголската територија. МНР...

МНР – Правиме сѐ да се реши проблемот со Шуклев, Николов и Реното, во контакт сме со кинеската амбасада...

За случајот со Шуклев и Николов кои повеќе од седум часа се заглавено на монголско - кинеската граница со реставрираното Рено 4 се ангажираше...

Кинеските власти не им дават на Шуклев и Николов од Стојаково со Реното да продолжат кон Пекинг – немале...

Шуклев и Николов од Стојаково повеќе од седум часа се заглавени на монголско – кинеската граница и не можат да го продолжат своето планирано...

Легендарното Рено 4 со Шуклев и Николов од Стојаково, во Русија се атракција, возат кон Монголија ( фото и...

Повеќе од 7000 километри извозија стојачките херои Џоко Шуклев и Ѓорѓи Николов кои веќе неполни две недели ја возат рутата од Стојаково до Пекинг...

Шуклев и Николов со легендарното 40 годишно ,,Рено 4’’ ќе возат од Стојаково до Кина – делница долга 23...

Џоко Шуклев и Ѓорге Николов кои лани реставрираа ,,рено 4’’ и со него патуваа до Франција, утревечер  тргнуваат за Кина откако пакистанските властите не...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

ОК Струмица со победа тргна кон 11 тиот Шампионски трофеј –...

Одбојкарите на Струмица со 3:1 во сетови го совладоа тимот на Штип УГД и поведоа во финалната серија за освојување на шампионската титула. Недостасуваат...