дома тагови канализација

таг: канализација

Костурино наскоро ќе добие комплетна секундарна канализациона мрежа за приклучување на домакинствата

Наскоро населеното место Костурино ќе добие комплетна секнударна канализациона мрежа на која домакинствата ќе може да се приклучат. Како што истакна градoначалникот Костадин Костадинов...

Почна изведбата на атмосферска канализација од игралиштето во Василево до реката Водочница, сообраќајот ќе се пренасочува

Деновиве започна изградбата на најавуваниот крак на атмосферската канализација од повеќенаменското игралиште до реката Водочница кај фабриката 11-ти Септември  во должина од околу еден...

Во Сушица ќе се гради канализација, финансиерот ТАВ ја побара проектната документација од општина Ново Село

ТАВ Македонија од општина Ново Село ја побарала проектната документација за изградба на канализационен систем во населеното место Сушица откако Владата донесе одлука за...

Во Јаргулица се градат три улици со фекална канализација, општина Радовиш инвестира 98 илјади евра

Деновиве во населеното место Јаргулица-општина Радовиш почнаа работите за изградба на три улици со фекална канализација. Станува збор за улици во вкупна  должина од...

Решен проблемот со колекторскиот систем во Богданци – ќе нема веќе излевање факалии во Луда Мара

Општина Богданци го реши проблемот со мешањето на фекалните и атмосферските води кои се излеваа во реката Луда Мара заради запушување на колекторскиот систем...

До крајот на годинава струмичко Вељуса ќе добие фекална канализација од 7 километри

Во струмичко Вељуса интензивно се работи на изведба на фекална канализација. Таму градежни екипи на скопската фирма ,,Коп инженеринг’’ ги поставува канализационите линии кои според...

Струмичко Вељуса за една година ќе добие канализација, договорот е потпишан а средствата се од АФПРЗ

Општина Струмица пред речиси два месеца склучи договор со скопската фирма ,,Коп инженеринг’’ за изведба на фекална канализација во населеното место Вељуса прва фаза....

Дојранчани на референдумот се изјаснија ПРОТИВ јавно приватно партнерство за водовод и канализација

Жителите на општина Дојран, на денешниот референдум не дадоа зелено светло  за склучување договор за јавно приватно партнерство за комуналните услуги водовод и канализација. ...

Ангов пред референдумот во недела: Нам ни е важен народот и затоа го прашуваме за јавното приватно партнерство за...

Во недела жителите на општина Дојран ќе излезат на референдумско изјаснување дали се ЗА или ПРОТИВ потпишување на договор за јавно приватно партнерство за...

Дојранчани на референдум ќе се изјаснуваат дали за водовод и канализација треба договор за јавно приватно партнерство

Дојран распиша референдум  да го слушне гласот на граѓаните дали се ЗА или ПРОТИВ, да се склучи договор и да се формира јавно приватно...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Судиски бандитизам – денешното сценарио во Голема Речица е за Оскар,...

Денешното судиско сценарио ќе беше номинирано за Оскар. Вака реагираат од ФК Детонит Плачковица од Радовиш по денешниот натпревар во Голема Речица каде претрпеа...