дома тагови Иван Кукиќ

таг: Иван Кукиќ

Ленче и Горан заедно со Јупитер, Денот на жената ќе го честитаат со концерти во Струмица и Гевгелија

Ленче и Горан Кукиќ заедно со групата Јупитер претстојниот 8 март ќе го честитаат со песна и музика за душа. Во чест на меѓународниот...

Иван Кукиќ со ,,Yu For You’’ како Титови пионери најавуваат концерт со екс ју хитови на 29-ти Ноември во...

Облечени како Титови пионери, членовите на бендот ,,Yu For You’’ од Струмица  го најавуваат својот прв официјален концерт кој ќе биде со хитови од...

Роденденски – Иван Кукиќ со прва авторска песна ,,Без компас’’ која ја промовираше со видео запис

Иван Кукиќ го промовираше својот прв сингл со видео спот,,Без компас’’, за кој музиката и текстот ги напиша лично тој додека аранжманот е заедничко...

Одлична изведба на ,,Елено ќерко’’ од турска пејачка во аранжман на Иван Кукиќ на бас гитара (видео)

Деновиве беше промовирана нова верзија на песната ,,Елена ќерко’’ која ја изведува турската пејачка Gül Özgüner Altın на аранжман на младиот басист и син на...

Ленче и Горан со Јупитер повторно ги распееа струмичани, овации и за младиот Иван (фото)

Ленче и Горан со бендот Јупитер не залудно се најбараниот музички бенд во земјава и пошироко. На празничниот концерт за патронот на Струмиа СВ....

Легато Бенд со Ристе Гавровски снимија сплет од познати народни песни, дел од струмички пејачи (видео)

Легато Бенд со Ристе Гавровски снимија сплет од македонски песни кои ги објавија на Youtube каналот како летно освежување за своите фанови. Станува збор...

Видео – Младиот Иван Кукиќ како гостин на Влатко Стефановски со маестрална изведба на Јовано на концерт во Нови...

Младиот струмички музичар Иван Кукиќ студент на музичката академија во Белград беше гостин на акустичниот концерт на Влатко Стефановски во Нови Сад каде заедно...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...