дома тагови Здружение Вера

таг: Здружение Вера

Струмица ги додели годишните општински награди, Јаневски повика Струмица да се сака со добрина и дела

По повод празникот на Струмица ,,Св 15 Тивериополски Свештеномаченици’’ Советот одржа свечана седница на која беа доделни годишните општински признанија на личности и институции...

,,Убави сме, свои сме’’ повторно порачаа децата со попречености од модната ревија на здружението Вера во Струмица (фотогалерија)

Здружението за поддршка и помош на лица со даунов синдром „Вера“ од Струмица, и годинава организираше модна ревија во која учествуваа 30 тина дечиња...

Во сабота ,,Вера’’ организира хуманитарна трка за лекување на екс фудбалерот Јанев и порачува ,,Сите заедно за Томе’’

Здружението за помош и подршка на лицата со даунов синдром ,,Вера’’ од Струмица во сабота на 22 јуни  организира хуманитарна трка ,,Трчаме заедно за...

Не сме повеќе невидливи и среќни сме што заедницата не прифаќа, кажаа од здружението Вера кое одбележа 10 години...

Не сме повеќе невидиливи и не радува фактот што заедницата полека не прифаќа. Вака коментираа од  Здружението за поддршка на лица со Даунов синдром...

Фотогалерија од модната ревија на децата со попречености во Радовиш кои порачаа „Убави сме, свои сме“

Во организација на Здружението за помош и поддршка на лицата со Даунов синдром ,,Вера’’ од Струмица  во Радовиш се одржа модна ревија на децата...

Видео – Деца од градинки и училишта со ФЛЕШ МОБ на струмичкиот плоштад за Денот на лицата со Даунов...

„Светот е поубаво место за живеење кога се имаме едни со други“. Ова беше пораката на децата од струмичките градинки и основни училишта кои...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Разнопромет АС – Струмица со ,,Роденденска недела“ и попуст на 40...

Од 22 до 27 јули струмичката компанија Разнопромет АС ја спорведува традиционалната „Роденденска недела“ при што нуди попуст на околу 40 илјади артикли кои...