дома тагови донации

таг: донации

Објавени броевите за донации за Викторија од Гевгелија која страда од леукемија и мора на лекување во Турција

Седумгодишната Викторија Костадинова од Гевгелија веќе повеќе од четири месеци се бори со леукемија. Нејзиното лекување мора да продолжи во Турција каде ќе и...

Младите од струмичко поставија кутии за донации за Стефан Таушанов низ повеќе локали

Пријатели и другари на струмичанецот Стефан Таушанов, кај кого е дијагностицирана лимфоцитна леукемија и се лекува во Велика Британија, низ повеќе локали во струмичко...

Дуќанџиите и тезгаџиите упатија апел за хуманост и донации за обнова на ГТЦ Глобал, отворија наменска сметка

Сопствениците на трговски дуќани, деловни простории и тезги од опожарениот ГТЦ ,,Глобал’’ во Струмица, преку здружението ,,Обнова Глобал’’  бараат помош и апелираат на хуманост...

Фирми и институции од Гевгелија, Богданци и Дојран обезбедија медицинска опрема од 25 илјади евра за болницата во Гевгелија

Општина Гевгелија на својата веб страна објави дека во изминатиот период голем број фирми од ова општина но и од соседните Богданци и Дојран...

Да бидеме хумани! На фудбалерот Ѓорѓе Џонов му требаат 100 000 евра за лекување во Турција

На поранешниот фудбалер на Беласица и Силекс кој сега настапува во второлигашот Кожуф од Гевгелија, 29 годишниот Ѓорѓе Џонов од валандовско Пирава  под итно...

За две недели Changemakers4all од Гевгелија обезбеди донации за болницата и ООУ Владо Кантраџиев (фото)

Граѓанското здружение ,,Changemakers4all’’ од Гевгелија изминативе две недели реализраше донации со опрема за гевгелиската болница но и за ООУ Владо Кантраџиев. Станува збор за донации...

Малата Анастасија од Валандово се бори со тешка форма на тумор, родителите бараат донации за операција и лекување во...

Сто илјади евра се потребни за операција и лекување на двегодишната Анастасија Ризова од валандовскотото населено место Пирава која се бори со тешка форма...

ЕВН ја почна неделата на новогодишни донации – преку Црвен крст доделени пакетчиња на околу 500 дечиња меѓу кои...

Последната недела во годината, ЕВН Македонија ја посветува на новогодишните донации.  На новогодишните подароци денеска се радуваа деца на семејства во социјален ризик и...

Да бидеме хумани и помогнеме, на фудбалерот Томе Јанев му се потребни средства за лекување во Русија

На довчерашниот фудбалер на Беласица 29 годишниот Томе Јанев од Струмица итно му се потребни финансики средства за лекување во Москва Русија. Кај него...

Санде и Саше со хуманитарна забава во Градашорци, ќе пеат за Стојче да застане на нозе

Санде Митев од ,,Алегро Бенд,, и Саше со ,,Стакато Бенд,, ќе одржат хуманитарна забава во Домот на културата во Градашорци за својот сограѓанин Стојче...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Оглас: Се продава стан во Струмица на улица „Кољо Орцев“...

Се продава стан на улица „Кољо Орцев“ бр 8  во Струмица со имотен лист бр 54714. Станува збор за стан бр 1 со стамбен...