дома тагови Грција

таг: Грција

Какви бизнис проекти изработија младите од Југоистокот на кампот во Дојран во рамките на проектот ,,Би Ин” (ФОТО)

20 тина млади лица од Југоистокот кои беа дел од кампот во Дојран што го организираше Центарот за развој на Југоисточниот  плански регион изработија...

Центарот за развој на Југоистокот обезбеди 410 илјади евра за реализација на два нови проекти во интерес на регионот

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион преку вториот повик во рамките на Интеррег ИПА Програмата за прекугранична соработка меѓу Грција и Македонија ќе...

Младите претприемачи стекнуваа нови знаења на студиското патување во Грција преку проектот БИ ИН

Во организација на Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, а со цел запознавање со можностите за студирање, отворање на бизниси, вмрежување и остварување...

Возачите на товарни возила ќе може да влезат во Грција без тест за коронавирус, велат од МВР

За влез во Република Грција не e потребен негативен ПЦР тест само за возачи на товарни моторни возила, известува Министерството за внатрешни работи откако...

Од понеделник грците воведуваат нов протокол за влез на преминот ,,Евзони’’ кај Богородица

Oд понеделник (17 август) па до крајот на овој месец, на граничниот премин „Евзони“, во периодот од 6 до 22 часот по македонско време,...

Иако најавија дека од денес ќе биде отворен, грците забранија влез на патници преку Евзони до 15 јули

Грчките погранични службеници не го отворија копнениот граничен премин ,,Евзони,, за влез на патници  на нивна територија иако беше најавено дека од денеска ќе...

Македонските граѓани во Грција може да влегуваат од 1 јули и тоа преку Евзони, јавија грчките власти

Македонските државјани во Грција ќе можат да влегуваат од 1 јули и тоа преку граничниот премин Евзони односно Бгородица а не од 15 јуни...

АРМ го зголеми присуството на границата со Грција заради можен бран на мигранти, војниците ги посети претседателот Пендаровски

Претседателот и врховен командант на вооружените сили на државата Стево Пендаровски денеска изврши обиколка на позициите на Армијата стационирани на јужната граница на државата...

Поради очекувано снежно невреме, утре и задутре Грција забрани влез на камиони на сите гранични премини

Соседна Грција утре и задутре забрани влез за товарни возила на сите гранични премини поради најави за обилни врнежи од снег. Македонското МВР соопшти...

Младите од Џокер Фурка го освоија ,,Златниот Куп” во Грција – на пет меча постигнаа дури 17 гола

Младите фудбалерчиња од клубот ,,Џокер'' од Фурка -дојранско го освоија турнирот ,,Golden CUP'' во Грција за фудбалери родени 2007 година откако забележаа победи и...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

ФЕИТ отвори ФабЛаб– нов простор каде студентите ќе работат на реални...

Стартува со работа лабораторијата за производство „ФЕИТ ФабЛаб“ при Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ).Новиот простор што треба да им овозможи на студентите...