дома тагови градинка

таг: градинка

Негувателките во чија група се повреди десетмесечно бебе во градинка во Гевгелија се соочуваат со дисциплинска

Против негувателките кои биле задолжени во гупата каде се повреди десетмесечното бебе во гевгелиската градинка најверојатно ќе има дисциплинска постапка за што предлог веќе...

Тренчевска и Сарамандов потпишаа договор за доградба на Детската градинка ,,Сончогледи” во Гевгелија

Министерката за труд и социјална политика Јована Тренчевска и првиот човек на општина Гевгелија Андон Сарамандов потпишаа договор за доградба на детската градинка ,,Сончогледи''...

Капацитетот на градинката во паркот во Струмица зголемен за 57 деца, новата градинка во касарната готова до крајот на...

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска заедно со градоначалникот на Општина Струмица, Костадин Костадинов, денеска  ја посетија детската градинка „Детска Радост“, од...

Како ќе изгледа градинката во Ангелци што општина Василево почна да ја гради (фото)

Деновове почнаа градежните активности за изградба на градинка во населеното место Ангелци откако општината средствата ги обезбеди од Министерството за труд и социјална политика....

Почнаа активностите за изградба градинка во Ангелци, ќе биде со капацитет од 55 дечиња објави Јанев (видео)

Почнаа подготвителните работи за изградба на детска градинка со капацитет за згрижување на 55 дечиња во населеното место Ангелци општина Василево која треба да...

Почнаа активностите за изградба на новата детска градинка во Струмица со капацитет од 300 деца

Првиот човек на општина Струмица Коста Јаневски на својот ФБ профил објави дека денес почнале подготвителните активности за изградбата на новата детска градинка во...

Општинарите го чистеа ѓубрето кај касарната во Струмица каде ќе се гради новата градинка (фото)

Вработените во општина Струмица но и од јавните претпријатија под капата на општината, денеска се приклучија на акцијата ,, Не биди ѓубре'' што се...

,,Јахја Кемал’’ во Струмица стана градинка за целодневен престој за 120 деца од 6 до 10 години

Од денеска поранешното приватно школо ,,Јахја Кемал’’ кое во Струмица работеше околу 9 години, почна да функционира како детска градинка за целодневен престој. За...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...