дома тагови Ацо Ристов

таг: Ацо Ристов

ФОТО: Шаренило од бои и одлични креации и маски на Детскиот карневал во Радовиш

Викендов во Радовиш се одржа Детскиот карневал каде околу 1000 дечиња од училишта, градинки од Македонија и странство продефилираа по радовишките улици а на...

„Ансамблот Бојмија“ од Гевгелија со Гран При на ,,Велигденските средби“ во радовишко Ораовица меѓу 18 ансамбли од Балканот!...

Под покровителство на Градоначалникот и Советот на општина Радовиш а во организација на Фолклорниот ансамбл „Китка“, на манститсркиот комплекс „Св. Ѓоргија“, по осумнаесетти пат...

За половина година ќе биде готова обиколницата во Радовиш која ги поврзува улиците Плачковица и Калаузиска

Во рок од шест месеци треба да биде готова обиколницата во Радовиш која ги поврзува улиците Плачковица и Калаузиска каде живеат поголем број домакинства....

Општина Радовиш ги избра најдобрите во спортот за 2022 – тронот за боксерот Мите Ашкилов ( ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Општина Радовиш ги избра најдобрите спортисти и спортски работници за минатата година кои со своите успеси и постигнати резултати ја промовираа општината како на...

Во Радовиш ќе се монтираат фотонапонски централи за производство на струја, бенефит ќе имаат и Василево и Конче

До летото во Радовиш на крововите на спортската сала ,,25 ти Мај’’ и ООУ ,,Крсте Петков Мисирков’’ ќе се монтираат фотонапонски централи со капацитет...

Во Радовиш почна новогодишниот фестивал ,,Светол град” со програма за сечиј вкус (фото)

Започна програмата од Новогодишниот фестивал „Светол град“ кој се одржува од 26 до 29 Декември 2022 година во Центарот за култура „Ацо Караманов“. ,,Радовишани имаа...

Елката во Радовиш не е украдена, фирмата што ја постави си ја зеде оти немаа договор и ме уценуваа,...

Елката во Радовиш не е украдена, напротив фирмата што ја постави си ја демонтираа оти немаше договор со општината и ме уценуваа за вредноста....

Со детскиот новогодишен воз, почна програмата за дочек на 2023 година во Радовиш (ФОТО)

Со тргнувањето на специјалниот детски новогодишен воз, Општина Радовиш денес и официјално ја започна Новогодишната програма за дочек на новата 2023 година. ,,Во деновите кои...

Радовиш доби ,,Европска ознака за добро управување” согласно стандардите на Советот на Европа

Општина Радовиш доби признание за добро управување од Советот на Европа и покажала високо ниво на суогласеност со начелата на доброто демократско управување. Станува...

Градоначалникот на Радовиш Ацо Ристов избран за Претседател на Југоистокот – фокус ќе му бидат европските проекти (видео)

Градоначалникот на Радовиш Ацо Ристов е избран за претседател на Советот на градоначалници на Југоисточниот плански регион. Вака одлучија првите луѓе на десетте општини...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Д-р Венко Филипче од Кавадарци: Се среќавам со преку 200 луѓе...

Носителот во изборна единица 4, Д-р Венко Филипче денес во Кавадарци се сретна со голем број граѓани. Разговараше со пензионерите, дијабетичарите и здравствените работници...