дома тагови акција

таг: акција

Млади од радовишко Калуѓерица за почист воздух и зеленило, посадија 200 дрвца во селото (фото)

На иницијатива на 26 годишниот Мите Трајков и 29 годишниот Никола Јефремов од радовишко Калуѓерица, денеска група младинци од ова населено место посадија 200...

1000 јавори ќе бидат засадени на Чам Чифлик над Струмица, Комуналец ја почна акцијата (фото)

Илјада јавори се планира да бидат засадени на локалитетот ,,Чам Чифлик’’ над градот Струмица. Веста ја објави струмички Комуналец кој информираше дека во рамките...

Полицијата и РСБСП лепеа налепници на тракторски приколки во струмичко за поголема безбедност во сообраќајот

Секторот за внатрешни работи Струмица преку Отсекот за превенција и ПС за БПС Струмица во партнерство со Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на...

Средношколците Јане Сандански од Струмица го собраа отпадот фрлен кон Цареви кули

Триесетина средношколци од ,,Јане Сандански’’ од Струмица го чистеа  патот кон Цареви кули од ѓубре фрлен од рекреативци кои пешачеле. Учениците акцијата ја почнале...

Млади од Дедино општина Конче го чистеа селото од отпад и ги предизвикаа останатите

Десетина млади од населеното место Дедино општина Конче викендов го чистеа селото од отпад во рамките на светскиот тренд ,,Прифати го предизвикот, исчисти локално!....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...