,,Sap brothers’’ од Богданци со нов сингл ,,Шизни си” за да се размрда телото и со интересен спот (видео)

1834

Музичкото дуо ,,Sap brothers’’ од Богданци го промовираа својот втор сингл ,,Шизни си’’ со видео спот, кој веднаш го привлече вниманието на музичката јавност откако лани во август дебитираа со Љубов си ти за кој имаа интересно видео. ,,Шизни си ти’’ е лесна певлива се песна зад која како автори се јавуваат туку Бранко и Влатко Сапламаев а текстот на Тино Костадиновски.Песната се снимаше во студиото на Ѓорги Вацев кој беше задолжен и за снимање и монтажа на видео спотот

“Шизни си” е песна која што треба да ти го размрда телото и расположението. Идеата беше на целиот тим на SAP Brothers да се направи уште една позитивна песна која ќе го претстави односот помеѓу двајца браќа, односно било кој братски однос, а текстот и насловот на песната се на Тино Костадиновски, па заедно ШИЗНАВМЕ. Пораката е јасна: НАСМЕЈ СЕ И ШИЗНИ СИ ,, ни изјави Бранко Сапламаев

Инаку во видео спотот се појавуваат и актерите Кирил Андоновски и Лазар Бараков но  Сите тие заедно со браќата Сапламаеви даваат специфичен микс на пораката за игра и позитивна енергија. Тоа го доловуваат во спотот дека песната, играта не познава граници.

,,Идеата беше наша (SAP Brothers), a маестралните актери во видеото ни докажаа уште еднаш дека сме направиле вистински избор. Ни го продолжија животот и му дадоа друга димензија на нашиот хумор. Да се живи и здрави Кирил Андоновски и Лазар Бараков,, вели Бранко Сапламаев

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.