Одбојкарите на Џио Струмица се прошетаа во Тетово – за неполн час славеа против Шкендија

Момците на Џио Струмица забележаа лесна и убедлива победа од 3:0 во сетови против Шкендија во Тетово. Избраниците на Кире Ричлиев на домашните одбојкари...

Девојките на Наковски славеа во Кичево и станаа лидерки во Прва лига – со победа се враќа и Виктори...

Одбојкарките на Наковски и Виктори Волеј забележаа убедливи победи на гостувањата во рамките на редовното четврто коло во Кичево и Тетово со што се...

Пелистер Волеј и оддржа лекција на Македонија Макс во Струмица – ги земаа трите бода за Битола

Одбојкарките на Пелистер Волеј забележаа победа од 3:1 во сетови против тимот на Македонија Макс во рамките на 4 тото првенствено коло од Првата...

Пандевци со голот на капитенот Сашко Пандев, освоија бод на гостувањето кај Ренова во Тетово(видео)

Академија Пандев без тројца стандардни првотимци освои бод на гостувањето во Тетово кај Ренова. Струмичани долго време имаа водство со голот на Сашко Пандев...

Фудбалското игралиште со вештачка трева Филип Лазаревски во Струмица доби трибина со 150 столчиња

Фудбалското игралиште со вештачка трева во Струмица доби трибина со капацитет од 150 столчиња. Поставувањето трибина е резултат на соработката на општина Струмица со...

Томи Пандев од Академија Пандев доби УЕФА А лиценца и право да биде тренер на голмани насекаде во светот...

Тренерот на голманите кај Академија Пандев и некогашниот младински репрезентативец и чувар на мрежата на повеќе фудбалски тимови, струмичанецот  Томи Пандев доби УЕФА А...

Милушев донесе победа за Беласица против прилепчани за лидерство во Втората лига Исток

Фудбалерите на Беласица минимално славеа против прилепска Победа на стадионот ,,Благој Истатов’’ во Струмицаза да се искачат повторно на лидерската позиција во Втората фудбалска...

Радовишани го искачија и Пелистер во Битола, ја збележаа петата победа и држат чекор за Плеј офф (видео од...

Ракометарите на Радовиш забележаа значајна победа во борбата за висок пласман ова сезона. На гостувањето во Битола го добија Пелистер со 24:22 во натпревар...

Кошаркарите на Кожув со убедлива победа над МЗТ Уни Банка – врзаа три победи и станаа лидери

По несреќниот пораз во првото коло, кошаркарите на Кожув од Гевгелија врзаа три последователни победи со кои го првзеде лидерското место во најелитното кошаркарско...

Академија Пандев се пласираше во четвртфиналето од Купот, по вторпат подобар од Осогово

Бранителот на КУП титулата од минатата сезона - ФК Академија Пандев од Струмица се пласираше во четвртфиналето од ова натпреварување откако и во реванш...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Објектот до школото во Секирник ќе стане функционален – фирма од...

Преку Центарот за развој на Југоисточниот плански регион ќе се врши реконструкција и адаптација на објект на Подрачното училиште Св Кирил и Методиј во...