Наковски Волеј и Џио Струмица вечерва во Парк играат за златни одличја и КУП титули

Попладнево и вечерва во спортската сала Парк во Струмица се играат финалните мечеви од одбојкарскиот КУП на Македонија по што ќе се знаат кој...

Пандевци го надиграа Работнички и полека си го осигуруваат излезот во Европа (видео од головите)

Фудбалерите на Академија Пандев забележаа победа против Работнички со резултат од 3:1 и полека си го осигуруваат третото место и ги отвораат вратите за...

Видео од головите со кои Беласица славеше против Шкендија, втора победа по ред за синобелите

Фудбалерите на Беласица го надмудрија составот на Ќатип Османи и славеа со 2:1 во редовното 30 то коло од Првата фудбалкса лига. На стадионот...

Финалните мечеви за КУП титулата во одбојка ќе се играат во Струмица во Парк на 30 април

Финалните мечеви од КУПОТ на Македонија во одбојка ќе се одиграт во Струмица во спортската сала ,,Парк'' на 30 ти април дознава ДРНКА.МК ....

Беласица ја совлада Академија Пандев во Турново и остана во игра за опстанок преку бараж

Фудбалерите на ,,Беласица’’ славеа во четвртото струмичко дерби против ,,Академија Пандев’’ и тоа на стадионот ,,Кукуш’’ во Турново. Со головите на Влатко Дробаров и...

Кој ќе слави во Турново, на Академија Пандев и требаат бодови за Европа на Беласица за место кое носи...

Утре на стадионот ,,Кукуш’’ во Турново, фудбалерите на ,,Академија Пандев’’ и ,,Беласица’’ ќе го одиграт четвртиот меѓусебен натпревар ова сезона во рамките на Првата...

Фото – Горан Пандев со колеги од ФК ,,Џенова’’ делеа велигденски подароци на деца од Институтот Касилини

Најдобриот македонски фудбалер и капитен на македонската репрезентација Горан Пандев, заедно со своите соиграчи од ФК ,,Џенова’’  Лазовиќ и Беса и менаџерот на тимот...

Лавовска борба во Кичево, Џио Струмица по втор пат ја надигра Шутова и се пласира во финалето за нова...

Одбојкарите на Џио Струмица освоија два сета на возвратниот полуфинален меч против Шутова во Кичево и обезбедија КУП финале. Струмичани иако губеа 2:0 во...

Видео – Девојките од Наковски Волеј испишуваат историја, со оро прославија финале за КУП ТИТУЛА

Одбојкарките на ,,Наковски волеј'' обезбедија КУП финале откако и во возвратниот полуфинален меч од КУПОТ на Македонија славеа против Пелистер од Битола. Идентично како...

Хаџиевски си замина од Беласица- сфатил дека не може повеќе да помогне но тврди Беласица има шанси за опстанок

ФК Беласица повторно остана без тренер и тоа во последните 8 првенствени кола кога струмичките сино бели треба се изборат за опстанок во Првата...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

ФЕИТ отвори ФабЛаб– нов простор каде студентите ќе работат на реални...

Стартува со работа лабораторијата за производство „ФЕИТ ФабЛаб“ при Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ).Новиот простор што треба да им овозможи на студентите...