Струмица со прекуграничен проект вреден 184 илјади евра ќе создава рекреативна велосипедска инфраструктура

Советот на општина Струмица даде зелено светло за реализација на проектот ,,Мрежа на велосипедски градови’’ кои кој ќе се финансира од  Програмата за прекугранична...

Три сестри од струмичката болница позитивни, директорот Гогов бара персонал за ковид центарот кој се проширува !

Три нови медицински сестри се позитивни на коронавирусот во струмичката болница заради што ова установа од министерството за здравство бара да регрутира дополнителен персонал...

Видео – ЖФК Тиверија со 14 гола против Кочани ја почна сезоната, Истатов од Дојран и Плачковица од Радовиш...

Стартуваше женскиот фудблски шампионат . Викендов се одигра првото коло кое беше во знакот на ЖФК Тиверија од Струмица која на свој терен ги...

65 граѓани од Гевгелија, Струмица, Валандово и Радовиш ќе добијат прекршочни оти не носеле маски

Полициските службеници при СВР Струмица кои го покриваат Југоисточниот регион во последните 24 констатирале дека 65 граѓани од овој дел на државата не се...

За тепачката во Струмица, Јавното обвинителство отвори предмет против 22 лица

По поднесена кривична пријава од СВР Струмица, денеска Основното јавно обвинителство Струмица отвори предмет против 22 лица – учесници во тепачката која се случи...

Три лица од Струмица и Штип фатени во Дабиле во возило кое било пријавено дека е украдено

Утрово 01.30 часот во село Дабиље, струмичко, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода Џ.Д.(22) и О.Х.(40), двајцата од...

Градоначалникот на Струмица апелираше на почитување на мерките за превенција против коронавирусот (видео)

Општина Струмица со сите свои ресурси кои што ги има на располагање е максимално вклучена во спроведувањето на владините мерки а презеде дополнителни мерки за...

Општина Струмица ќе ја субвенционира цената на гасот со 10 денари за да повеќе се користи овој еко енергенс

Општина Струмица ќе ја субвенционира цената на гасот со 10 денари. За таа намена предвидени се 3 милиони денари во Буџетот за идната година....

Приведен крадец од Струмица кој одзел паричник од женска чанта во козметичко студио

На 15.02.2023 во 15.40 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Ѓ.А.(38) од Струмица, соопшти МВР. Тој...

Протест во Струмица за почист воздух – граѓаните бараат инспекциски контроли и во ноќните часови

Граѓански активисти за почист воздух од Струмица со протест на плоштадот побараа превземање на итни мерки за намалување на аерозагаденоста во општината која во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Оглас: Се продава стан во Струмица на улица „Кољо Орцев“...

Се продава стан на улица „Кољо Орцев“ бр 8  во Струмица со имотен лист бр 54714. Станува збор за стан бр 1 со стамбен...