Бакар од Боров дол ќе се експлоатира догодина, Конче ќе добива најмногу од концесијата

Бакар од рудникот Боров дол ќе се експлоатира идната година и со транспортна лента таа ќе се пренесува во Бучим. Целиот процес ќе биде...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...