Арена од Струмица први на турнирот во мал фудбал во Василево, Јованов најдобар играч, Колев голман а Костовски стрелец

Екипата на ,,Арена фитнес’’ од Струмица го освои првото место на Новогодишно - Божиќниот турнир во мал фудбал што се одржа во Василево. Тие...

За кои улици и патишта добија готови проекти Василево, Богданци, Конче, Ново Село и Босилово преку Светска Банка

Општините Василево, Босилово, Ново село, Богданци и Конче денеска ги добија проектните документации за изградба на нови локални патишта и улици за кои аплицирале...

Едно лице од Пиперево загина а две се повредени во директен судар на патнички возила на патот кон Добрашинци

Едно лице загина на лице место а други две се повредени во тешката сообраќајка што попладнево се случи на патот кон населеното место Добрашиници...

Од последниот повик ниту еден млад земјоделец од Југоистокот нема да добие 10 илјади евра оти апликациите не биле...

Од последниот повик „Помош за млади земјоделци за започнување на земјоделска дејност’’ средства во висина од 10 илјади евра нема да користи ниту еден...

Здравец повторно ги изненади со новогодишни пакетчиња учениците од Ангелци и Градашорци

Ланецот маректи ,,Здравец’’ од Струмица и годинава ги изненади учениците од Подрачното основно училиште ,,Гоце Делчев’’ од Ангелци општина Василево каде се школуваат деца...

Општина Василево асфалтира улица во Добрашинци но и дел од патот кон брана Турија, проекти во висина од 280...

Општина Василево деновиве интензивно работи на изградба на улица од 420 метри во населеното место Добрашинци која води од мостот на влезот во селото па се...

Василево со свечена седница одбележа 23 години постоење – Општината да ја градиме како заеднички дом, кажа Јанев (фото)

Општина Василево да ја градиме како заеднички дом. Ова беше пораката од градоначалникот на ова општина Марјан Јанев на свечената седница по повод 23...

Измени во терминот за пријавување на Новогодишниот турнир во мал фудбал во Василево со фонд од 200 илјади денари

Oрганизаторите на Новогодишно-Божиќниот турнир во мал фудбал, Василево 2019-2020, информираат дека рокот за пријавување на учество во турнирот и стартот на натпреварите се пролонгираат....

Скопјанец кој се барал за издржување казна затвор, фатен кај Василево како превезува 30 мигранти

Вчера околу 18.00 часот во индустриска зона кај Василево бил фатен и лишен од слобода М.О.(41) од с.Зелениково - скопско,  како со товарно возило...

Во Василево ќе има Новогодишен турнир во мал фудбал со награден фонд од 200 илјади денари, пријавувањето е...

По повод Новогодишно-Божиќните празници, во општинскиот центар Василево,  под покровителство на локалната самоуправа и градоначалникот Марјан Јанев и годинава ќе има ноќен Новогодишно-Божиќен турнир...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Двајца повредени во сообрaќајка на обиколницата кај Богданци

На 21.07.2024 година во 04.40 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат 1109 (Обиколница Богданци), се случила сообраќајна несреќа помеѓу...