Џио Струмица првенството го започна со победа – во Штип како на тренинг против УГД Студент и славеа со 3:0

1563

Почна првенството во Првата одбојкарска лига за мажи во кое Џио Струмица ја брани двојата круна од минатата сезона. Стартуваа убедливо на гостувањето во Штип против УГД Студент каде славеа со 3:0 во сетови.

Шампионите немаа тешка задача против домашниот состав кој се обидуваше на своето конто да освои повеќе поени а не и сериозно да заигра и да му се спротистави на Џио. Струмичани првиот сет го добија со 25:16, убедливи беа и во вториот сет кој го добија со 25:15 а домакините единствено што се заканија беше во третиот сет кога успеа да ,,соберат” 20 поени

Следното коло Џио игра на свој терен против тимот на Весна Пробиштип

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.