Ќе сe асфалтира патот до манастирот Св. Ѓорги во Дукатино – потпишан договор со ЦРЈИПР

604

Обезбедeни се пари за асфалтирање на патот до манастирот Св. Ѓорги во населеното место Дукатино. Првиот човек на општина Василево зо директорот на Центарот за развој на Југоисточниот плански регион Ѓоко Камчев потпишаа Договор за реализација на овој проект со што се решеава уште едно барање на жителите од Дукатино

,,Денес потпишав договор за реализација на проектот за изградба на патот до манастирот Св.Ѓорги во Дукатино со директорот на Центарот за развој на Југоисточен Регион, Ѓоко Камчев. Ветеното го реализираме.Конечно после долги години очекувања на граѓаните од оваа населено место , ќе се асфалтира патот до манастирот Св.Ѓорги во Дукатино“, објави градоначалникот на Василево Славе Андонов според кого уште едно ветување стана реалност

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.