Јордан, Џамбо, Санде од Алегро и Кристина од Пицикато, направија спектакл во Паерн Швајцарија

1456

По повод престојните празници Денот на виното и Денот на заљубените, викендов во Паерн Швајцарија во  организација на македонско швајцарскиот клуб Пирок МК беше организирана голема забава каде се собраа голем број македонци кои уживаа во рефрените на македонската изворна, традиционална и новокомпонирана музика.

Забавата траеше до раните утрински часови а за доброто расположение на нашинците во Швајцарија се погрижи групата  “Алегро” и Санде Митев, Јордан Митев кој настапи со свој репертоар, атрактивната Кристина Стојкова од групата Пицикато, легнедарниот Џамбо Агушев, младата  Драгана Костова, Џељо Дестаноски, Гоце Нанов Челик, како и диџеите Гурумикс и Матис.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.