Јордан Митев подготви нов сингл, за Велигден промоција со видео спот за „Среќо моја, среќа си ми ти“ (видео)

3352
Јордан Митев најавува нов албум со осум песни - од настап во емисијата на ТВ Сител ,,Качамак“

Фолк пејачот и кантавтор Јордан Митев објави дека го заокружи снимањето на новиот сингл насловен како „Среќо моја, среќа си ми ти“ за кој во Швајцарија ќе сними видео запис. Станува збор за песна која ќе се најде во новиот албум со осум  песни кој како што ни изјави Митев ќе излезе годинава. Песната како што вели тој е весела со позитивни емоции која за празници носи добро расположение.

,,Среќо моја, среќа си ми ти“ е весела песна во која  пренесувам позитивни емоции и убаво расположение. За големиот христијански празник Велигден ќе има своја официјална промоција со видео запис бидејки се е договорено во Швајцарија околу изработка на спотот. Ова песна ќе биде дел од мојот нов албум со осум песни што годинава и официјално ќе биде промовиран за публиката,, изјави за Дрнка.МК – Јордан Митев.

Митев се јавува како комплетен автор на новиот сингл. На  својот ФБ профил објави дел од студиската верзија . Инаку Јордан Митев за Велигден ќе настапи во Швајцарија за најголемата црковна заедница во Европа и црквата ,, Св. Наум Охридски“ во Тринген, додека наесен планира и голема турнеја за Австралија каде ќе одржи повеќе концерти.

Еве дел од новиот сингл „Среќо моја, среќа си ми ти“……..

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.