Шест повредени во сообраќајка меѓу три возила на булеварoт „Маршал Тито“ во Струмица, соопшти МВР

1497

На 14.01.2024 во 03.40 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на булевар „Маршал Тито“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа во која учествувале три патнички возила, соопшти МВР.  Како што стои во информацијата во сообраќајката учествувале  патничко возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.Р. (25) од Струмица, патничко возило „опел астра“ со  управувано од К.Ш. (29) од село Гечерлија  и патничко возило „бмв“  управувано од А.С. (26) од село Ангелци, струмичко.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Ј.С.(24), сопатник во патничкото возило „ауди“, а со телесни повреди се здобиле возачите на патничките возила „ауди“ и „опел астра“, како и М.Ш и А.Д., сопатници од патничкото возило „опел астра“ и В.М.Ѓ., сопатник од патничкото возило „ауди“. Повредите биле констатирани од страна на лекар во Медицински центар Струмица, а увид на местото извршила увидна екипа на Полициската станица Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.