ЦУК: Пожар во Дом за стари лица во Банско, повредени нема

317

Регионалниот ЦУК Струмица, известува дека синоќа околу 23.30 часот бил пријавен пожар во Дом за стари лица . Во гаснењето на пожарот интервенирале 7 пожарникари со 2 ПП возила. Нема повредени лица. Пожарот целосно е изгаснат во 00.50 часот.

,,Прво биле евакуирани лица од спратот каде што бил пожарот, потоа од долните спратови. По целосното гаснење на пожарот, евакуираните лица полека се вратени на местата, собите од каде што биле евакуирани“, соопштуваат од ЦУК

Причината за пожарот и материјалната штета дополнително ќе бидат утврдени.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.