ЦРЈПР подари насмевка на околу 800 дечиња од Југоистокот во соработка со повеќе компании (ФОТО)

622

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион со поддршка на општествено одговорни компании од регионот  спроведе акцијата под слоганот „ПОДАРИ НАСМЕВКА“ во детските градинки од руралните средини и во дневните центри за лица со попреченост во Југоисточниот плански регион.

Како што објавија од Центарот поделени се над 800 подароци за што изразија благодарност до компаниите Портланд-опц, Жикол, Џови Компани, Риверсофт, Бони Интерградба, Дикор ЦД, Универзал Градба, Евроградба, Графо Сервис и Пешо Инженеринг, кои несебично помогнаа во реализирањето на оваа хумана акција

Пакетчиња беа поделени на дечињата од

– ЈОУДГ „12 јули“ – Конче и клоновите во Горни Липовиќ и Долни Липовиќ;
– ЈОУДГ „ Ацо Караманов“ во населените места Злеово; Покрајчево; Јаргулица; Подареш; Ораовица; Ињево; Воиславци; Калуѓерица и клонот во Шеин Маале во Радовиш;
– ЈОУДГ “Прва радост“ Василево;
– ЈОУДГ „Сонце“ и Посебното Основно Училиште „Св. Климент Охридски“ во Ново Село;
– Детска градинка „Малото Славејче“ Моноспитово, Босилово;
– ЈОУДГ „Кокиче“ Нов Дојран;
– ЈОУДГ „Коста Поп Ристов Делчев“ Богданци, а во клонот во Стојаково пакетчињата ќе бидат поделени за верскиот празник Божиќ.
– ЈОУДГ „Детска радост“ во населените места Куклиш и Муртино;
– ЈОУДГ „Калинка“ во населените места Удово, Пирава, Брајковци и ДГ „Детелинка“ во Јосифово, како и во
– Дневните Центри во Радовиш, Валандово, Гевгелија и Здружението за помош и поддршка на лица со Даунов синдром „ВЕРА“;
ФОТО: ФБ Центар за развој на Југоисточен плански регион

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.