Цел стадион го скандираше името на Горан Пандев кој донесе победа на Џенова против Сасуоло (видео)

1964

Публиката на стадионот  „Луиџи Ферарис’’ неколку минути го скандираше името на Горан Пандев откако постигна гол за победа на Џенова во дуелот со Сасуоло. Во 86 тата минута струмичкиот интернационалец ја искористи грешката на гостинскиот голман и во пад со глава ја затресе мрежата на противникот за победа од 2-1.

Ова е четврти погодок на Горан Пандев ова сезона но и радост на новиот тренер на Џенова – Давиде Никола  во обидот овој тим да остане во најквалитетната италијанска лига

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.