Хипиците Лефетер и Цветанка избрани за принц и принцеза на карневалот – порачаа да стагнираме со овој бурен живот !

1543

Лефтер и Цветанка Андонови се избрани за принц и принцеза на големиот маскенбал во Струмица со што тие ќе го предводат карневалското дефиле на интернационалната карневалска вечер низ улиците на Струмица. Тие се маска хипици од 60 тите кои сакаат да го скротат овој бурен начин на живот.

,,Нашата маска преставува хипици од 60 тите оти некако забрзано почнавме да живееме. Сакаме да се вратиме назад во помирното време. Пораката е да го стопираме односно да стагнираме со овој бурен и динамичен живот и да се вратиме назад оти тогаш животот многу подобар“, кажа Цветанка Андонова 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.