Фото од маските што настапија на Струмичкиот карневал, одлични креации и годинава

1704

Повеќе од четири часа траеше дефилето со маски на годинашново издание на струмичкиот карневал. Околу 2000 маски од земјава и странство прошетаа по струмичките улици и ги презентираа своите креации работени во изминатиот период. Пренесуваа разновидни пораки а на струмичкиот плоштад ги испраќаа и преку музичко сценски настап каде што беа и голем број гости

Меѓу гостите беше и премиерот Зоран Заев заедно со повеќе министри а карневалот го следеше и евроамбасадорот Самуел Жбогар. Позитивни критики за годинашниве креации стасаа од повеќе карневалски градови од Европа. Се претпоставува дека каренвалот го следеа повеќе од 20 илјади посетители во Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.