Фото – Матурантите од Струмица, Валандово, Гевгелија го одиграа Квадрилот на Штраус

1138

Матурантите од Струмица, Валандово, Гевгелија денес точно напладне своето средношколско образование го одбележаа со матурската парада.  На плоштадите во овие градови играа по нотите на танцот „Квадрил” од Штраусовата опера “Лилјакот”. Тие беа поздравени од градоначалниците на Коста Јаневски, Перо Костадинов и Сашо Поцков кои на матурантите им посакаа е да бидат паметни, креативни и храбри во остварувањето на нивните животни цели

Струмица

Валандово 

Гевгелија

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.