ФК Брера во центарот на Струмица отвори Фан Шоп – меѓу првите купувачи и Горан Пандев (ФОТО)

2990
Горан Пандев беше меѓу првите купувачи а по желба на гостите ставаше и негов автограм на артиклите што се купуваа

Струмичкиот прволигаш ФК Брера отвори Фан Шоп кој се наоѓа на градскиот плоштад кај Стоковната. Голем број граѓани, спортисти и спортски работници дојдоа на отворањето на продавницата каде може да се набават брендирани дресови, јакни, маици, шалови, приврзоци, шолји, пенкала како и многу други предмети со логото на Брера. Тука беа и најголемиот дел од фудбалерите и стручниот штаб на Брера.

Меѓу првите купувачи од продавницата на ФК Брера Струмица беше и Горан Пандев. Тој купи четири дреса со логото на Брера кои како што рече ќе ги даде за подарок. Добар дел од купените артикли купувачите ги добиваа и со автограм од Пандев кој посвети време на секој посетител а најмногу на децата кои сака да се фотографираат со него. (В.Трајков /фото Дрнка.МК)

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.