Уапсена струмичанка – употребила сила и овозможила двајца да извршат обљуба врз малолетничка

1300

Струмичката полиција сооопшти дека во текот на вчерашниот ден е уапсена 21 годишна жителка од струмичко бидејки се сомничи дека таа употребила сила врз малолетничка и овозможила да биде извршена обљуба од страна на двајца малолетници

,,На 31.03.2023 полициски службеници од СВР Струмица ја лишиле од слобода С.П.(21) од струмичко.Таа се сомничи дека на забава во јануари 2023, со употреба на сила врз малолетничка овозможила да биде извршена обљуба од страна на двајца малолетници од струмичко,,стои во известувањето од СВР Струмица

За случајот е запознаен Јавен обвинител од ОЈО Струмица и со соодветен поднесок трите лица се денеска изведени пред судија на претходна постапка од Основен суд Струмица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.