Тројца струмичани заработија кривични оти им се заканувале на полицајци со остар предмет

1122

Тројца струмичани од СВР Струмица заработија кривични пријави поради сомневање дека сториле кривично дело загрозување на сигурноста. Имено минатиот месец С.А.(35), С.Х.(21) и К.Х.(23) сите од Струмица, на улицата ,,Бетовенова’’ упатувале закани кон лицето А.М. заради што интервенирале полициски службеници од СВР Струмица.

Настанот се случил на 8 јануари но по предупредување од страна на полициски службеници, тројцата струмичани  заминале и по кратко време повторно се вратиле и со остар предмет упатувале закани кон полициските службеници и кон А.М. Во тој момент полициските службеници испукале еден куршум во воздух како предупредување.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.