Три лица повредени во сообраќајка на три возила на раскрсницата кон Градашорци на патот Струмица – Радовиш

1191

Три лица се полесно повредени попладнево во сообраќајката што се случи кај раскрсницата кон Градашорци на патот Струмица –  Радовиш. Сообраќајката се случи попладнево околу 18 часот при што едно возило беше превртено на коловозот.

Веста ја потврди и портпаролот на струмичката полиција Александра Трајанова која соопшти дека во сообраќајката учествувачле три возила при што три лица се полесно повредени.

Полицијата изврши увид и ќе ги утврдува причините како се случи сообраќајката на раскрсницата кон населното место Градашорци.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.